Bu Sitede TOPTAN FİYATINA PERAKENDE SATIŞ Yapılmaktadır.

Temizlik Ürünlerinin Kullanım Amaçları

Yazar sabuncuoglu 09/01/2018 0 Yorum

Temizlik ; sağlığımızı tehdit edecek ortamlardan korunmak için yapılması gereken uygulamalar olarak nitelendirilebilir. İnsanlar temizlik için ilk kez sudan faydalanmışlardır. Eski dönemlerde kül,kil vb. ürünlerden yararlanılırken şuanda çok fazla temizlik ürünleriyle karşılaşmaktayız. Bilim ve teknoloji temizlik ürünlerinin artmasını ve her alanda farklılık göstermesini sağlamıştır. Bu ürünlerin ortak özellikleri ise maddelerin temizleyici özelliğidir. Temizlik ürünleri dediğimizde aklımıza gelenler genellikle;

-Banyo temizlik ürünleri

-Mutfak temizlik ürünleri

-Çamaşır yıkama ürünleri

-Halı Temizlik ürünleri

-Koltuk temizlik ürünleri

-Genel temizlik ürünleri

-Oto temizlik ürünleri vb. gibi ürünlerdir.

   Bu ürünleri birbirinden ayıran özellikler hammadde ve bileşenlerin her alanda farklılık göstermesidir. Bir örnekle açıklayacak olursak sabun; uzun-zincirli bir yağ asidinin sodyum ve potasyum tuzudur. Suyun yapısında doğal olarak bulunan kalsiyumla çözünmeyen bileşik meydana getirir ve kirlerin uzaklaşmasını zorlaştırır. Deterjan ise petrol türevlerinden elde edilen , temizleme, arıtma özelliği bulunan kimyasallardır. Deterjanların yapısı gereği  fosfatlar kalsiyum ve magnezyumu tutarak daha etkili bir temizlik sağlar. Ancak bu sabunun kötü bir ürün olduğu anlamına gelmez. Sabunu genellikle ellerimizi yıkarken kullanırız ve iyi bir sonuç alırız. Deterjanla sürekli olarak eller yıkandığında ciltte tahriş olduğu da gözlemlenmiştir. Çamaşır deterjanlarının ise kıyafetlerimize zarar vermeden temizlendiğini de biliyoruz.

Yani şöyle ki; temizlikten en iyi sonucu alabilmek için, etkili bir hijyen sağlayabilmek için her ürünü;  temizlik alanlarına göre, yeterli miktarda, doğru sıcaklık ve doğru zamanda kullanmak gerekmektedir.